O mně

Z profesního hlediska bych se mohl charakterizovat jako webový vývojář. Začalo to obligátně tvorbou HTML stránek, dále přes bakalářskou práci v PHP jsem se dostal až k Ruby on Rails, u kterého jsem zakotvil do dneška. Dalo by se říci, že web development a vše co se kolem internetu točí, je mým velkým koníčkem.

Velmi rád zkouším nové věci, technologie a postupy. Z pohledu programátora se zajímám i o SEO, protože nač se dřít s dokonalým webem, když pak nemá žádné návštěvníky. S tímto souvisí i další z oblastí mého zájmu a tím je tzv. UX (User eXperience), protože proč přivádět na stránky navštěvníky, když se jim tam pak nebude líbit, že?

No a na závěr už jen pár informací v bodech (zájmy, znalosti, schopnosti, atd.)

  • Ruby, framework Ruby on Rails (aktuálně se žívím jako OSVČ vývojář na volné noze se dvěma dalšími kolegy ve sdružení podnikatelů pod názvem 3lancers).
  • HTML, CSS, základní obsluha grafického editoru na úrovni znalostí potřebných pro řezání designu.
  • Začalo to na Windows, přechodně Unix/Linux (Debian & Ubuntu na desktopu, FreeBSD na serveru) a aktuálně jsem skončil u Mac OS. Jak je vidět jsem celkem nevyhraněný a snažím se najít nástroj vhodný danné situaci.
  • horolezectví, kolo, snowboard, fotografování

"To avoid criticism do nothing, say nothing, be nothing."
- Elbert Hubbard